3 تير 1400
1 2
  • آیا می دانید: عدم رعایت تعرفه خدمات مهندسی(کاهش یا افزایش) موجب محکومیت انتظامی می شود.

  • ناظر ساختمان باید جهت بازدید از محل حادثه و انجام امور کارشناسی همکاری لازم را با (شرکت بیمه ) بعمل آورد.

  • قبول هرگونه مسئولیت و سازش در مورد خسارتهای مالی و بدنی از طرف ناظر بدون موافقت کتبی(شرکت بیمه) فاقد اعتبار است.

  • ناظر ساختمان موظف است وقوع هرگونه حادثه را حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری از تاریخ اطلاع خود از وقوع آن به اطلاع (شرکت بیمه) برساند.

  • آیا میدانید،قلاب دستگاهها و وسایل بالابر ساختمان باید مجهز به شیطانک(ضامن ایمنی)باشد تا مانع جداشدن اتفاقی بار از آن گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • اطراف باز راه پله های موقت باید بلافاصله بعداز برپایی و نصب ، با حفاظ مناسب محافظت شود. مبحث ۱۲ مقررات ملی ساختمان (بند ۱۲-۷-۴-۲ و ۱۲-۵-۲)-واحد حقوقی سازمان
  • براساس بند10آيين نامه انظباطی سازمان،هرگونه جابجايی محل سکونت اعضای محترم ازاستان،می بايست اعلام ودرسيستم سازمان ثبت گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • عدم رعايت درز انقطاع بر اساس نقشه های مصوب،علاوه بر محکوميت های انتظامی،منجر به محکوميت های قضايی نيز می گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانید که غالب آرا محکومیت های شورای انتظامی ناشی از عدم ثبت به موقع گزارش تخلفات در مراجع صدور پروانه و سازمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانیدکه یکی از بارزترین تخلفات انتظامی اعضا ناشی از پذیرش تعهد اجرای ساختمان توسط ناظرهمان ساختمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
آرشیو اخبار

باید ها و نباید های حرفه ای
بازتاب های خبری سازمان
خلاصه آمار سایت

افراد آنلاین:Label

بازدید امروز:328

بازدید کل:64275534

بازدید ماهانه:2803

مجله دانش نما مکاتبات الکترونیکی (گیشه) سامانه غیر حضوری اعضا تمدیدید عضویت غیرحضوری

گزارش عملکرد سیستم ارجاع نظارت در سال 95 تا تاریخ 95/10/30

بسمه تعالی

سیستم ارجاع نظارت در استان اصفهان از تاریخ 1392/7/20 به دنبال ابلاغ شیوه‌نامه از سوی شورای مرکزی با توجه به اختیاراتی که به هیأت مدیره در این زمینه داده شد یک فرآیند اولیه تعریف و براساس قوانین مربوطه به اجرا درآمد. با توجه به شفافیت فرآیند از همان ابتدا با همکاری و استفاده از نظرات اعضای سازمان، اشکالات سیستم به مرور کاهش یافته و پس از حدود دو سال به یک سیستم پایدار تبدیل گردید. هم‌اکنون نظام مهندسی استان اصفهان مفتخر است سیستم ارجاع نظارت استان اصفهان به‌عنوان یکی از موفق‌ترین سیستم‌های ارجاع نظارت کشور از نظر فرآیند اجرایی و شفافیت کامل، مورد توجه شورای مرکزی و برخی استانها قرار گرفته است. و به همین دلیل تاکنون فرآیند سیستم ارجاع نظارت استان اصفهان برای چند استان ارائه شده و هم اکنون 7 استان مختلف به صورت مستقیم یا غیرمستقیم از فرآیند این برنامه استفاده نموده یا قصد استفاده از آن را دارند.

آخرین نسخه راهنمای سیستم ارجاع نظارت و نحوه امتیازدهی و حذف برخی ضرایب (مانند ضریب خیریه- شورای انتظامی – مشارکت) که در انتهای سال 94 (جهت استفاده در سال 95) تصویب گردید در فایل زیر در دسترس است. (لینک فایل راهنما)

با توجه به اینکه هیات مدیره سازمان قصد دارد برای سال آینده (1396) در صورت نیاز اصلاحاتی را در سیستم امتیازدهی مد نظر قرار دهد کلیه مهندسان ناظر می‌توانند با مراجعه به گیشه سازمان نظرات سازنده خود را در راستای بهینه‌سازی سیستم ارائه نمایند.


در راستای شفاف‌سازی کامل در سیستم ارجاع نظارت گزارش عملکرد این سیستم از ابتدای سال 1395 تا 1395/10/30 به تفکیک شهرستانهای مختلف در لینک زیر قرار گرفته است. در ضمن هرگونه سوال یا ابهام به صورت حضوری (روزهای دوشنبه و پنجشنبه) یا تلفنی (داخلی 321–هر روز  فقط ساعت 13 تا 14) پاسخ‌گویی خواهد شد.

اصفهان-سازه

اصفهان-برق

اصفهان-مکانیک

اصفهان-معماری

آران و بیدگل

اردستان

برخوار(دولت آباد)

بهارستان

تیران و کرون

جرقویه

چادگان

خمینی شهر

خوانسار

داران(فریدن)

درچه

دشتی

دهاقان

زرین شهر

سمیرم

شاهین شهر

شهرضا

فریدونشهر

فلاورجان

فولادشهر

قهجاورستان

کاشان

کوهپایه

گلپایگان

گلدشت

مبارکه

مهردشت

نایین

نجف آباد

نطنز

ورزنه(بن رود)

هرند(جلگه)