3 تير 1400
1 2
  • آیا می دانید: عدم رعایت تعرفه خدمات مهندسی(کاهش یا افزایش) موجب محکومیت انتظامی می شود.

  • ناظر ساختمان باید جهت بازدید از محل حادثه و انجام امور کارشناسی همکاری لازم را با (شرکت بیمه ) بعمل آورد.

  • قبول هرگونه مسئولیت و سازش در مورد خسارتهای مالی و بدنی از طرف ناظر بدون موافقت کتبی(شرکت بیمه) فاقد اعتبار است.

  • ناظر ساختمان موظف است وقوع هرگونه حادثه را حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری از تاریخ اطلاع خود از وقوع آن به اطلاع (شرکت بیمه) برساند.

  • آیا میدانید،قلاب دستگاهها و وسایل بالابر ساختمان باید مجهز به شیطانک(ضامن ایمنی)باشد تا مانع جداشدن اتفاقی بار از آن گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • اطراف باز راه پله های موقت باید بلافاصله بعداز برپایی و نصب ، با حفاظ مناسب محافظت شود. مبحث ۱۲ مقررات ملی ساختمان (بند ۱۲-۷-۴-۲ و ۱۲-۵-۲)-واحد حقوقی سازمان
  • براساس بند10آيين نامه انظباطی سازمان،هرگونه جابجايی محل سکونت اعضای محترم ازاستان،می بايست اعلام ودرسيستم سازمان ثبت گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • عدم رعايت درز انقطاع بر اساس نقشه های مصوب،علاوه بر محکوميت های انتظامی،منجر به محکوميت های قضايی نيز می گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانید که غالب آرا محکومیت های شورای انتظامی ناشی از عدم ثبت به موقع گزارش تخلفات در مراجع صدور پروانه و سازمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانیدکه یکی از بارزترین تخلفات انتظامی اعضا ناشی از پذیرش تعهد اجرای ساختمان توسط ناظرهمان ساختمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
آرشیو اخبار

باید ها و نباید های حرفه ای
بازتاب های خبری سازمان
خلاصه آمار سایت

افراد آنلاین:Label

بازدید امروز:496

بازدید کل:64275702

بازدید ماهانه:2971

مجله دانش نما مکاتبات الکترونیکی (گیشه) سامانه غیر حضوری اعضا تمدیدید عضویت غیرحضوری

- عدم حضور شرکت ‌های خارجی به علت تحریم ‌ها در نمایشگاه ترموتک امسال

مدیر روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان

عدم حضور شرکت ‌های خارجی به علت تحریم ‌ها در نمایشگاه ترموتک امسال

شرکت ‌های خارجی به علت تحریم ‌ها در نمایشگاه ترموتک امسال حضور نداشتند مدیر روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان بیان کرد: تا سال ‌های پیش شاهد حضور شرکت ‌های خارجی در نمایشگاه ترموتک بودیم ولی امسال به علت تحریم ‌ها، با وجود این که شرکت ‌ها در کشور حضور و نمایندگی دارند، نتوانستند در این نمایشگاه حاضر باشند. کمیل صرامی با عنوان این که نمایشگاه تجهیزات سرمایشی و گرمایشی در نمایشگاه‌ بین المللی اصفهان در حال برگزاری است و امروز بکار خود پایان میدهد، ادامه داد: بیش از هفتاد و شرکت تولیدی، دستگاه ‌ها، اتحادیه ها، و برخی نهادهای خصوصی و دولتی در برگزاری این نمایشگاه مشارکت داشتند.

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی کشور، شرکت ‌های خارجی به علت تحریم ‌ها در نمایشگاه ترموتک امسال حضور نداشتند مدیر روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان بیان کرد: تا سال ‌های پیش شاهد حضور شرکت ‌های خارجی در نمایشگاه ترموتک بودیم ولی امسال به علت تحریم ‌ها، با وجود این که شرکت ‌ها در کشور حضور و نمایندگی دارند، نتوانستند در این نمایشگاه حاضر باشند. کمیل صرامی با عنوان این که نمایشگاه تجهیزات سرمایشی و گرمایشی در نمایشگاه‌ بین المللی اصفهان در حال برگزاری است و امروز بکار خود پایان میدهد، ادامه داد: بیش از هفتاد و شرکت تولیدی، دستگاه ‌ها، اتحادیه ها، و برخی نهادهای خصوصی و دولتی در برگزاری این نمایشگاه مشارکت داشتند.

عدم حضور شرکت ‌های خارجی به علت تحریم ‌ها در نمایشگاه ترموتک امسال

 

صارمی گفت: متاسفانه از نمایشگاه امسال با توجه به مسائل و مشکلات اقتصادی، رکود حاکم بر کشور و تحریم ‌ها، استقبال کم تری نسبت شد. وی اظهار د اشت: در چند سال گذشته توانسته‌ایم از حضور شرکت ‌های تولیدکننده دارای گواهی نامه تولیدی بهره‌مند شویم زیرا یکی از وظایف سازمان نظام مهندسی ارتقاء کیفی مصالح ساختمانی استاندارد است و بهمین علت در بخش انتخاب شرکتهای تولیدی حوزه تاسیسات و تجهیزات سرمایشی- گرمایشی دقت بیش تری انجام شده تا نمایشگاه امسال نسبت به قبل نه از لحاظ کمی بلکه به لحاظ کیفی بهتر باشد. صارمی تصریح کرد: تعدادی از شرکتهای تولیدکننده که بخشی از تجهیزات مورد استفاده آن ها وارداتی است فعالیتشان مختل شده و شرکتهایی که فقط مواد اولیه مورد نیازشان وارداتی بود نیز با مشکلات و معضلات جدی مواجه شده اند.

مدیر روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان تاکید کرد: تا سال ‌های قبل شاهد حضور شرکتهای خارجی در نمایشگاه تاسیسات بودیم ولی امسال به علت تحریمها، با وجود این که شرکتها در کشور حضور و نمایندگی دارند نتوانستند در نمایشگاه شرکت کنند زیرا نمی ‌توانند اجناسشان را به کشور وارد کنند یا به علت بازار نامتعادل ارز، خدمات پس از فروشی در ایران ارائه نمی ‌کنند. صرامی با عنوان این که برگزاری نمایشگاه ‌ها به ارتقاء کیفیت مصالح ساختمانی و شرکتهای تولیدی که فناوریهای نوین ارائه می‌کنند کمک می‌ کند، افزود: سازمان نظام مهندسی ساختمان اصفهان هر ساله باهمکاری شرکت نمایشگاه های بین المللی این استان چندین نمایشگاه برگزار می‌ کند که از جمله آن می ‌توان به “نمایشگاه بهره وری آب و انرژی در ساختمان‌، صنعت و حمل و نقل با رویکرد محیط زیست” اشاره کرد که برگزاری آن نیز در پیش است.

خبرگزاری مهندسین نیوز

خبرگزاری ایمنا