3 تير 1400
1 2
 • آیا می دانید: عدم رعایت تعرفه خدمات مهندسی(کاهش یا افزایش) موجب محکومیت انتظامی می شود.

 • ناظر ساختمان باید جهت بازدید از محل حادثه و انجام امور کارشناسی همکاری لازم را با (شرکت بیمه ) بعمل آورد.

 • قبول هرگونه مسئولیت و سازش در مورد خسارتهای مالی و بدنی از طرف ناظر بدون موافقت کتبی(شرکت بیمه) فاقد اعتبار است.

 • ناظر ساختمان موظف است وقوع هرگونه حادثه را حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری از تاریخ اطلاع خود از وقوع آن به اطلاع (شرکت بیمه) برساند.

 • آیا میدانید،قلاب دستگاهها و وسایل بالابر ساختمان باید مجهز به شیطانک(ضامن ایمنی)باشد تا مانع جداشدن اتفاقی بار از آن گردد.(واحد حقوقی سازمان)
 • اطراف باز راه پله های موقت باید بلافاصله بعداز برپایی و نصب ، با حفاظ مناسب محافظت شود. مبحث ۱۲ مقررات ملی ساختمان (بند ۱۲-۷-۴-۲ و ۱۲-۵-۲)-واحد حقوقی سازمان
 • براساس بند10آيين نامه انظباطی سازمان،هرگونه جابجايی محل سکونت اعضای محترم ازاستان،می بايست اعلام ودرسيستم سازمان ثبت گردد.(واحد حقوقی سازمان)
 • عدم رعايت درز انقطاع بر اساس نقشه های مصوب،علاوه بر محکوميت های انتظامی،منجر به محکوميت های قضايی نيز می گردد.(واحد حقوقی سازمان)
 • آیا می دانید که غالب آرا محکومیت های شورای انتظامی ناشی از عدم ثبت به موقع گزارش تخلفات در مراجع صدور پروانه و سازمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
 • آیا می دانیدکه یکی از بارزترین تخلفات انتظامی اعضا ناشی از پذیرش تعهد اجرای ساختمان توسط ناظرهمان ساختمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
آرشیو اخبار

باید ها و نباید های حرفه ای
بازتاب های خبری سازمان
خلاصه آمار سایت

افراد آنلاین:Label

بازدید امروز:499

بازدید کل:64275705

بازدید ماهانه:2974

مجله دانش نما مکاتبات الکترونیکی (گیشه) سامانه غیر حضوری اعضا تمدیدید عضویت غیرحضوری

گروه های تخصصی

گروه تخصصی عمران

گروه تخصصی معماری

گروه تخصصی مکانیک

گروه تخصصی برق

گروه تخصصی شهرسازی

گروه تخصصی نقشه برداری

گروه تخصصی ترافیک 

 

ماده 3- شرح وظایف گروه‏های تخصصی هفتگانه، گروه‏های تخصصی هفت رشته، مطابق ماده (77) آیین‏نامه اجرایی قانون نظام مهندسی ساختمان وظایفی را به شرح زیر بر عهده دارند :

 1. امور تخصصی مرتبط با رشته خود را در جلسات گروه طرح و مورد بررسی و حل و فصل قرار داده و نظرات و پیشنهادات خود را برای نظام مهندسی ساختمان استان ارسال دارند.
 2. ارایه پیشنهادات لازم درخصوص نحوه ارتقاء کمی و کیفی سطح مهارت‏های تخصصی، فرآیندهای نظارت مضاعف و همچنین ارزیابی خدمات مهندسی به هیأت مدیره.
 3. همکاری با سایر گروه‏های تخصصی هفتگانه سازمان استان در راستای موضوعات مشترک.
 4. پیشنهاد برنامه و بودجه سالیانه گروه تخصصی و همچنین ارایه گزارش عملکرد در پایان هر فصل به هیأت مدیره.
 5. تشکیل جلسات هماهنگی و برنامه‏ریزی همایش‏های تخصصی مطابق برنامه و بودجه گروه در ارایه خدمات مشاوره‏ای به متقاضیان، ارتقاء دانش تخصصی و فنی اعضاء و آگاه نمودن آنها به ضوابط و مقررات قانونی با هماهنگی سازمان.
 6. پیشنهاد تشکیل کمیته‏های کارشناسی مورد نیاز هر گروه حسب ضرورت به سازمان.
 7. تهیه مشخصات فنی و ضوابط اجرایی تخصصی با رویکرد فناوری‏های نوین در صنعت ساختمان و صرفه‏جویی در مصرف انرژی و ارایه آن به سازمان.
 8. ارایه پیشنهادات لازم در راستای تدوین و اصلاح مقررات ملی ساختمان.
 9. ارتباط و همکاری با انجمن‏های صنفی و حوزه‏های تخصصی با هماهنگی سازمان.
 10. هر نوع وظیفه دیگری که به موجب قانون و آیین‏نامه اجرایی و سایر مقررات مربوط، به تصویب هیأت مدیره برسد.

تبصره 1- هیأت مدیره سازمان نیز قبل از تصمیم‏گیری در مورد اموری که اختصاصاً به یکی از رشته‏های هفتگانه مربوط است نظر گروه تخصصی مربوطه را استعلام نموده و آن را در تصمیم‏گیری خود مورد توجه قرار دهد. گروه تخصصی دو هفته مهلت دارد تا پاسخ هیأت مدیره را ارسال نماید.

تبصره 2- هیأت مدیره هر یک از استان‏ها به منظور هماهنگی بیشتر گروه‏ها و پیگیری امور مرتبط می‏توانند " دفتر مدیریت هماهنگی گروه‏ها و کمیسیون‏های تخصصی " تشکیل داده و یا یک نفر کارشناس را به عنوان دبیر مشترک در رشته‏های موضوع قانون منصوب نمایند.

تبصره 3- چنانچه موضوعات فنی و تخصصی در حیطه هر یک از رشته‏های هفتگانه در جلسات هیأت مدیره یا سایر بخش‏های سازمانی محل اختلاف واقع شود، سازمان استان می‏بایست موضوع را جهت حل و فصل به شورای مرکزی ارجاع نماید.