3 تير 1400
1 2
  • آیا می دانید: عدم رعایت تعرفه خدمات مهندسی(کاهش یا افزایش) موجب محکومیت انتظامی می شود.

  • ناظر ساختمان باید جهت بازدید از محل حادثه و انجام امور کارشناسی همکاری لازم را با (شرکت بیمه ) بعمل آورد.

  • قبول هرگونه مسئولیت و سازش در مورد خسارتهای مالی و بدنی از طرف ناظر بدون موافقت کتبی(شرکت بیمه) فاقد اعتبار است.

  • ناظر ساختمان موظف است وقوع هرگونه حادثه را حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری از تاریخ اطلاع خود از وقوع آن به اطلاع (شرکت بیمه) برساند.

  • آیا میدانید،قلاب دستگاهها و وسایل بالابر ساختمان باید مجهز به شیطانک(ضامن ایمنی)باشد تا مانع جداشدن اتفاقی بار از آن گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • اطراف باز راه پله های موقت باید بلافاصله بعداز برپایی و نصب ، با حفاظ مناسب محافظت شود. مبحث ۱۲ مقررات ملی ساختمان (بند ۱۲-۷-۴-۲ و ۱۲-۵-۲)-واحد حقوقی سازمان
  • براساس بند10آيين نامه انظباطی سازمان،هرگونه جابجايی محل سکونت اعضای محترم ازاستان،می بايست اعلام ودرسيستم سازمان ثبت گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • عدم رعايت درز انقطاع بر اساس نقشه های مصوب،علاوه بر محکوميت های انتظامی،منجر به محکوميت های قضايی نيز می گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانید که غالب آرا محکومیت های شورای انتظامی ناشی از عدم ثبت به موقع گزارش تخلفات در مراجع صدور پروانه و سازمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانیدکه یکی از بارزترین تخلفات انتظامی اعضا ناشی از پذیرش تعهد اجرای ساختمان توسط ناظرهمان ساختمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
آرشیو اخبار

باید ها و نباید های حرفه ای
بازتاب های خبری سازمان
خلاصه آمار سایت

افراد آنلاین:Label

بازدید امروز:545

بازدید کل:64275751

بازدید ماهانه:3020

مجله دانش نما مکاتبات الکترونیکی (گیشه) سامانه غیر حضوری اعضا تمدیدید عضویت غیرحضوری

- فراخوان نظام مهندسی ساختمان اصفهان برای کمک به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان

ایسنا/اصفهان رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان از اعلام آمادگی این سازمان برای کمک به سیل زدگان سیستان و بلوچستان خبر داد.

غلامحسین عسکری در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص فراخوان به مهندسان سازمان نظام مهندسی ساختمان اصفهان برای کمک به سیل زدگان سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: با توجه به اعلام رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سیستان و بلوچستان، سازمان نظام مهندسی ساختمان اصفهان نیز طی نامه ای تمام اعضا را با اعلام شماره حساب سازمان نظام مهندسی سیستان و بلوچستان ضمن درج در وب سایت و شبکه مجازی دعوت به مشارکت کرد.

وی در خصوص اینکه آیا کمک ها نقدی خواهد بود و یا اینکه بعدا در ساخت و ساز مناطق سیل زده نیز وارد عمل می شوید، گفت: به طور قطع اگر برای خدمات مهندسی ساخت و ساز درخواست شود سازمان نظام مهندسی ساختمان اصفهان نیز دریغ نخواهد کرد. ضمناً در صورتیکه کمک های غیر نقدی در محل سازمان تحویل شود ما آمادگی ارسال آن را به مناطق سیل زده خواهیم داشت.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان با تاکید بر اینکه سرمایه سازمان متعلق به کلیه اعضا است و حق استفاده از آن را بدون نظر اعضا نداریم، یادآور شد: به همین منظور سازمان نظام مهندسی ساختمان اصفهان شماره حسابی اعلام می کند و هر میزان که اعضا تمایل داشته باشند می توانند کمک کنند.

وی از اعضای این سازمان دعوت کرد تا در صورت تمایل کمک های نقدی خود را به شماره حساب اعلام شده از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سیستان و بلوچستان (۲۵۰۰۱۳۹۹۰۳ بانک تجارت) واریز کنند.

لینک خبر